NEZAPOMEŇTE SI PŘIDAT 20% SLEVU 🥳🎁 S KÓDEM: NAROZENINY20

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ MRAMOROVANÝCH VAJÍČEK

Mramorovani_Velikonocni_tvoreni

Blíží se Velikonoce, svátky jara, se kterými je neodmyslitelně spjato barvení vajíček.

Pojďme se společně podívat na techniku mramorování, která nám umožňuje vytvářet na dekoracích jedinečné vzory, které upoutají pozornost. Mramorovat ovšem můžete nejen plastové dekorace, ale tyto barvy krásně drží na mnoha površích. Aby mramorování proběhlo hladce, odpovídáme zde na pět otázek, které nám ohledně mramorovací barvy KREUL Magic Marble kladete nejčastěji.

 

1. Co je důležité při přípravě barvení mramorovacími barvami KREUL Magic Marble?

Nejdříve je třeba si připravit pracovní prostor: na stůl dejte podložku, abyste ho ochránili, připravte kbelík s vodou o správné teplotě a vyvětrejte místnost. Pokud nemáte kbelík, vyložte hrnec igelitovým sáčkem. To je mimochodem velmi dobré v tom, že potom nebudete muset hrnec či kbelík umývat od barvy a jednoduše sáček jen vyjmete a vyhodíte. Myslete na to, že pokud je v místnosti příliš suchý vzduch, barvy zasychají rychleji a pokud je voda příliš teplá může se barva příliš rychle nanést. Ideální je teplota vody 14 °C a čerstvě vyvětraná místnost. Mramorovací barva KREUL Magic Marble je na bázi rozpouštědel a tudíž je jí vlastní zápach. Pokud vám to vadí, měli byste mramorovat s otevřeným oknem, aby se zápach rychle rozptýlil.

 

2. Jak dosáhnete při mramorování nejlepšího výsledku?

Protože se pigmenty mohou v lahvičce usazovat, je třeba barvu před použitím silně protřepat. Pro mramorování potřebujete alespoň dva různé odstíny. Kapky každé barvy by měly být nakapány co nejblíže k hladině vody. Pokud budete držet lahvičku příliš daleko, kapky klesnou na dno kbelíku. Mramorování však vyžaduje vrstvu barvy, která plave na vodě. Kropení je velmi snadné, pokud jsou čtyři malé otvory na dávkovacím víčku bez barvy - nejlépe je udržovat je stále čisté a zaschlou barvu odstraňovat jehlou. Pro typický mramorový vzor nakreslete do vrstvy barvy pruhy dřevěnou tyčinkou. Poté předmět pomalu ponořte tak, aby se pokryl barvou. Nyní odfoukněte zbytky barvy na hladině a rychle vytáhněte předmět z vody.

 

3. Je mramorovací barva KREUL Magic Marble vhodná na svíčky?

Intenzivní, krycí barva je vhodná na řadu předmětů ze dřeva, plastu, papíru, kovu, keramiky, terakoty, skla, porcelánu a polystyrenu. Dokonce i svíčky lze mramorovat pomocí KREUL Magic Marble. Před zapálením svíček však doporučujeme nechat mramorování 24 hodin zaschnout. Velmi krásná je mramorovaná keramika nebo porcelán, ale nedají se mýt v myčce. Proto je lepší je používat pouze jako dekoraci. Pokud chcete mramorované povrchy chránit před poškrábáním, nastříkejte na ně po zaschnutí bezbarvý lak.

 

4. Můžete také mramorovat lakem na nehty?

Na blozích a sociálních sítích občas vidíte mramorování lakem na nehty. To, co tam vypadá tak jednoduše, není snadné zkopírovat. Díky hustší konzistenci se lak na nehty na vodní hladině rychle shlukuje nebo vytváří vzduchové bubliny. Ty jsou pak vidět i na mramorovaných předmětech. Barva KREUL Magic Marble má řídkou konzistenci, a proto vytváří rovnoměrné a hladké mramorování.

 

5. Je barva KREUL Magic Marble vhodná pro tvoření s dětmi?

Děti milují pestré barvy a vzory. Samozřejmě jsou tak nadšeni i mramorováním. Pomalé ponoření předmětů a jejich rychlé vyzvednutí však vyžaduje jistý cit v prstech. Mramorování je vhodné pro děti od 6 let, které jsou šikovnější a trpělivější než mladší děti. Jelikož je barva na bázi rozpouštědel a nelze ji vyprat z oblečení, měly by i starší děti mramorovat  pouze pod dohledem.

 

Postup výroby

Mramorování s barvami Kreul je jednoduché. Zdobit můžete pohlednice, keramiku, dřevo, papír, sklenice, aj.

Pojďme si ukázat, jak na to.

Krok 1

Do hrnce nalejte vodu. Na hladinu na sebe kápněte 3 mramorovací barvy tak, jako na obrázku.

TIP: Kombinujte maximálně 3 odstíny na jeden ponor. Méně je někdy více ;-)

Krok 2

Tahem špejlí opatrně barvy "propojte" do zajímavých obrazců.

Krok 3

Vejce napíchnuté na špejli (nebo položené na lžíci, pokud nemá dírku) opatrně ponořte do barvy tak, aby barva ulpěla na povrchu vejce.

Krok 4

A máme hotovo.

Když vajíčka umístíte do hnízdečka z vrby nebo zavěsíte na větvičky zlatého deště, výsledek bude dokonalý.

TIP na závěr

Mramorovat můžete nejen vejce, ale i kachličky, papír nebo třeba kelímky na výslužku pro koledníky.

 

VIDEO NÁVOD